Éltető vadon - Bevezető képzés a vadon élő növények szerepe a táplálkozásban és az ökoszisztémában
Az éltető vadon projekt célja egy olyan tudástranszfer létrehozása, amely megerősíti a vidéki közösségeket abban, hogy megismerjék a térség vadon termő növényeit, mint élelmiszer szuverenitásunk egyik zálogát. Ebben a vidéki civil szervezetek vagy csomóponti emberek, a képzés résztvevői vállalnak szerepet hosszútávon.
Kiknek ajánljuk?
A projekt közvetlen célcsoportja a próbaképzés résztvevői. Ők azok a vidéken élő csomóponti helyzetben lévő emberek, akik munkájuk, hivatásuk, hobbijuk okán aktív kapcsolatban állnak vidéken élő, élelmiszer önrendelkezésüket szívükön viselő emberekkel és szeretnék a portfóliójukat kibővíteni olyan tevékenységekkel, amely a természet és ember kölcsönös függőségi kapcsolatát célozza meg. Ők lehetnek civil szervezetek munkatársai vagy önkéntesei, környezeti nevelők, közösségszervezők, alakuló ökoközösségek képviselői, pedagógusok, bloggerek, youtuberek – fiatal influenszerek, természetgyógyászok, fitoterapeuták, gasztronómiával foglalkozó szakemberek, őstermelők, kistermelők, szakmai oldalakon író újságírók. A képzés során elsajátított tudást kamatoztatni tudják és olyan szolgáltatásokat kezdeményeznek, amelyek segítik őket a helyben történő boldogulásában, jövedelem forrásuk bővítésében.
A projekt célja
Konkrét céljaink közé tratozik egy 60 órás bevezető szintű képzés létrehozása ehető vadnövények témában, mely magába foglalja a képzési tervet, módszertani kézikönyvet, illetve e-learning tartalmat meglévő oktatási forrásokra alapozva, valamint újak létrehozása révén. A tananyag egy olyan innovatív képzést foglal magába, amely hagyományos módon, élmény alapú kontakt oktatással és e-learning formátumban fog megvalósulni. A létrehozott tananyag használható úgy a környezetvédelmi, mint az ökológiai vagy táplálkozástudományi szakterületen is.
A projekt eredményei
Eredmények: 6o órás képzési tanterv/curriculum, módszertannal egybekötött kézikönyv, 20 órás e-learning tartalom, 5 alkalmas próbaképzés, multiplikációs rendezvény, fókuszcsoportos találkozók és 2 nemzetközi találkozó a partnerszervezetek között.